fbpx

HAKKIMIZDA

Hakkımızda
HAKKIMIZDA
PARLAK RESTAURANT

“Bir yemek, içine yüreğinizi koyup bir lezzet yolculuğu yarattığınızda unutulmaz olur.”

Şimdilerde kapalı yol olarak popülerleşen Kazım Özalp Caddesinde bulunan ve tamı tamına 300 yıllık bir geçmişi olan Zincirli Han’daki restoranımızda, üçüncü neslimizi yaşıyor, babamız Mustafa Parlak’ın 1954’te başlattığı lezzet serüvenini sevgiyle devam ettiriyoruz.

Osmanlı’dan beri bir altın madeni gibi işlemeye devam eden Zincirli Han’ın en güzel noktasında bir klasik haline gelmiş köfte-piyaz geleneğiyle çıktığımız bu yolda, nesilden nesle aktarılan geleneklerimizi değişen ve gelişen gastronomi dünyasının yeni yöntemleriyle birleştiriyor, menümüzde yer alan kömürde elle çevrilerek pişirilen piliç ve Türk mutfağının benzersiz tencere yemekleri gibi muhteşem lezzetleri günümüzün trend yemekleri ile genişletiyoruz.

Gurur duyduğumuz tarihimizi bizi biz yaparken yarınlarımıza da ışık tutuyor. Gelenek ve moderniteyi birleştirmemiz, özverili çalışmamız ve tutkumuzla Parlak Restoran, Antalya’nın kültürel tarihi içinde doğan ve modernite içinde nefes alan bir simge olarak, harikulade bir lezzet destinasyonu haline geldi.

Motivasyonumuz
“Besin kaynağı olmanın ötesinde bir yemek deneyimi.”

Yemek, sadece bir fizyolojik ihtiyaç değil, aynı zamanda kültürler arasındaki birleştirici öğedir. Kaleiçi Zincirli Han’da bulunan restoranımızda yemek, tarihi atmosferiyle birlikte insanı farklı dünyalarda gibi hissettiren sıcak bir deneyim sunuyor. Bu atmosfer, yemeği sadece bir yemek yeme eylemi olmaktan çıkarıp, kültürler arası bir etkileşime dönüştürüyor.

Yöresel spesiyalitelerin sınır tanımayan bir damak tadıyla buluştuğu otantik, dinamik ve keyifli menümüzle konuklarımızı hoşnut etmeyi çok seviyoruz!  Bu doğrultuda motivasyonumuz, memnuniyeti her zaman ön planda tutarak, yüksek kaliteli servis adabımız, görsel sunumlarımız ve titiz temizliğimizle misafirlerimizin beklentilerini her zaman karşılarken Antalya’nın öncü restoranlarından biri olarak anılmak ve bu unvanı sürdürmek için her gün aynı heyecanla çalışmaktır.

Üçüncü nesil aile üyeleri olarak, Parlak adıyla özdeşleşen lezzetli yemeklerimizi geleceğe taşıyor, Antalya’nın sevilen gastronomi destinasyonları arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Adımızı ve bize özgü enfes lezzetlerimizi geleceğe taşıyarak bu gurur verici tarihi ve mirası korumaya devam edeceğiz.

22222
Mutfak Mirasımız
“İçinde hikâye barındıran yöresel tatlar.”

Çocukluğumuzda bizi eve bağlayan, annelerimizin elinden çıkan geleneksel yemeklerin kokusu ve tadı, özellikle de doğduğumuz yerin geleneksel yemekleri her zaman ayrı bir önem taşır. Her lokmasında nostalji barındıran geleneksel Türk mutfağı lezzetleri, sadece yemek değil, aynı zamanda geçmişimiz ve kimliğimize keyifli birer köprüdür.

Bahsi geçen geleneklerimizin içinde, çok sevgili annemiz Gülşen Hanım ile başlayan “kendi ellerimle yapmalıyım” anlayışı; salça, turşu, erişte, işkembe, bamya gibi kullandığımız tüm konservelerin üretiminde can bulmaya devam ediyor. El emeği doğal ürünler kullanarak geleneksel Türk mutfağına ışık tutuyor, adımızla anılan “parlak” lezzetleri müşterilerimizle buluşturmayı tam 70 yıldır sürdürüyoruz.

Üç kuşağın mirasını, bizi temsile edebilecek en iyi ekiple paylaşıyor, sürdürülebilir yemek mottosuyla mükemmelliği sunmaya kendini adayan usta şeflerimizle işimiz olduğu için değil tutkumuz olduğu için yemek hazırlıyoruz. Antalya’da tarihi restoranlardan biri olarak mutfak mirasımızı temel alıyor, doğru tat dokusunu yakalamaya özen gösteriyoruz.

Geleneksel yemeklerimizi güzelleştirmek için babamız Mustafa Parlak’tan miras aldığımız yöntemleri kullanıyoruz. Bu yöntemler, yemeklerimize özgü tatları ve aromaları veren eski tarifler ve pişirme teknikleridir. Böylelikle yemeklerimiz daha lezzetli, daha doyurucu ve daha unutulmaz hale geliyor. Mirasımıza sadık kalırken, aynı zamanda yeni lezzetler de keşfediyoruz ve yenilikçi teknikleri de kullanıyoruz ancak, geleneksel yöntemlerimiz her zaman yemeklerimizin kalbinde olmaya devam edecek.

Parlak Lezzetler

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma eserlerin hala ayakta durduğunu görmek gerçekten büyüleyici bir deneyim değil midir? Sıcak ve davetkâr atmosferimiz, özenle hazırlanan yemeğinizi yerken sizi kültürel bir yolculuğa çıkarabilir. İster yerel tatlarla dolu bir menü isteyin, ister farklı mutfaklar denemek isteyin, restoranımızda her damak zevkine uygun bir lezzet bulabilirsiniz.

Benzersiz dekorasyon ve tasarımın yanı sıra restoranımızdaki tarihi dokunun etkileyici unsurları eşliğinde geleneksel Türk mutfağının moderniteyle yakaladığı uyumdan doğan enfes lezzetler, “Parlak Lezzetler” tanımıdır.

İmzamız olan kömür ateşinde yavaş yavaş çevrilerek pişen piliç, bir parlak klasiği olarak listemizin hep en üstünde ve bu gözde lezzetimiz Antalya’mızdan yerli misafirlerimizin olduğu kadar yabancı misafirlerimizin de ilgisini çekiyor. Böylelikle 300 yıllık geçmişi bulunan Zincirli Han’da 70 yıldır varlığını sürdüren restoranımızla Türk mutfağının tanıtımını yapmakta ve bilinirliliğini arttırmaktayız.

“Parlak Restoran’a davetlisiniz! Keyifli sohbetler, harika organizasyonlar ve unutulmaz anılar için sizi bekliyoruz! Gelin ve muhteşem bir lezzet yolculuğuna çıkın!”

DSC06604
Close
Close